Együttélési problémák - minden házasság zsákbamacska?
Bizony, minden házasság zsákban macska, hiszen kinek van kristálygömbje, hogy a jövőbe lásson? De ez így van jól. A kapcsolat kezdetén, a legimpulzívabb időszakban megy minden, mint a karikacsapás, de tudomásul kell vennünk, hogy a házasság nem csak az egyik legremekebb „találmány”, hanem kőkemény feladat.
Óóó, micsoda boldogság, amikor végre révbe ér az ember!
Vannak jobb és rosszabb házasságok, de megnyugtatok mindenkit olyan nincs, ahol minden állandóan tündérszép és mesebeli. Maximum szőnyeg alá söprés van, amibe aztán előbb-utóbb szépen orra esnek a párok. Egyesek a sírig együtt maradnak, mások elválnak.
Azok a párok, akik túl vannak a puding próbáján, azaz a házasság előtt hosszabb- rövidebb ideig együtt élnek, vagy nem először házasodnak, már kaptak némi ízelítőt.
De ne rohanjunk annyira előre!
Találkozik két ember, valami csodálatos ok folytán elkezd közöttük működni a kémia – kialakul a párkapcsolat. Jön a hírhedt híres Rózsaszín Köd, a jegyesség. Happy minden, derűlátás felsőfokon, csupa móka, kacagás. Kivételesen szép időszak az életünkben, nagy kár lenne lemaradni róla.
Következik a közös élet tervezése, kivitelezése. Jön az Első Igazi Közös Nagy Feladat, az esküvőtervezés-, szervezés. Kéz a kézben, boldogan látogatjuk az esküvői, menyasszonyiruha-szalonokat, ötletelünk az esküvői dekort illetően, sorra vesszük, kit hívunk meg. Napokig nem tudunk aludni az Esküvő-Kiállítás után, annyi inspirációt kaptunk ott, aztán összekapunk a mamával, aki persze többnyire máshogy gondolja, mint mi.
Az menyegző az egyik legszebb nap az életünkben
Elérkezik az esküvő boldogságos napja. Az elegáns, trendi, álomszép menyasszonyi ruha remekül áll az arán, káprázatos és kívánatos, a vőlegény nyalka és daliás. A szertartás csodálatos, a lagzi szenzációs.
Jönnek a hétköznapok, lassan oszlik a Rózsaszín Köd, és ha nem vagyunk résen, elillan az egész…
Két ok, melyek párkapcsolati problémákhoz vezethetnek:
Elhidegülés
Jó eredményeket csak befektetéssel lehet elérni. A közös célok, az együtt töltött idő, a beszélgetések face to face (nem telefonon, nem Messengeren…), a közös programok mind-mind beruházások – nélkülözhetetlenek a jó párkapcsolathoz.
Ha túl vagyunk már a gyermekáldáson is, újabb szakasz következik. Nem könnyű, de megéri a kitartás!
Megcsalás
Elcsépelt, de igaz: kettőn áll a vásár. Beismerjük vagy sem, az egyik legrútabb – sokak számára megbocsájthatatlan – tett, a félrelépés, nem csak az egyik fél „érdeme”.
Ha a házasságot szeretnék a felek tovább vinni, az első lépés, hogy ezt mindketten felismerjék. Aztán következhet a megbocsájtás, jóvátétel, és egy újabb lehetőség mindkét fél számára – így vagy úgy.
Érdemes párkapcsolati szakember segítségét kérni ha nagy a baj – kicsi a valószínűsége, hogy úgymond laikusként „külsős” bevonása nélkül sikerüljön megmenteni a házasságot.
Meg lehet előzni a párkapcsolati problémákat?
IGEN. Forduljatok a házasságkötés előtt esküvő-coachoz, egy jó párkapcsolati szakemberhez, aki utat mutat arra vonatkozóan, mennyire fontos a jó kommunikáció. Tanácsokat kaptok, hogyan fogalmazzátok meg érzéseiteket úgy, hogy az ne kritikaként hasson a másikra. A párkapcsolati szakember rávilágít arra is, mennyire fontos, hogy egyáltalán megfogalmazzátok…
De ez kevés. Minden áldott nap kell valami apróságot tennünk a másikért, mert valójában ezek viszik a kapcsolatot tovább, előre.
Azonban, ha jön egy válság, és ketten nem tudjátok megoldani a nehézségeket, nosza, irány a párkapcsolati tanácsadó.
Olvassatok, fejlődjetek, legyen értékes a kapcsolatotok, örömteli, tartalmas a házasságotok!