Mi lesz a 2020-as esküvőkkel?
Az Central European Wedding Show Csapatával indítottunk egy kérdőívet a menyasszonyok körében, hogy felmérjük a 2020-as esküvők alakulásának körvonalait, így a következő adatokból a szolgáltatók tájékoztatáshoz juthatnak. A kérdőívet több mint 1500 olyan menyasszony töltötte ki, akinek 2020-ban lesz/lett volna az esküvője. A kérdőívünkből kiderül, hogy a menyasszonyok hány százaléka halasztja el az esküvőjét, csökkent a költségvetésen, változtat a szolgáltatón és még sok más fontos adat.
Időpont kérdés
A szolgáltatók megnyugtatására a legfontosabb információval szeretnénk kezdeni, ami kiderült a kérdőívünkből. A kitöltőknek a fele (51%) még megvárja, hogyan alakul a helyzet és annak függvényébe helyezi az időpont módosítást, mindössze a menyasszonyok 25% tervezi elhalasztani a Nagy Napot.
Fontos figyelembe venni azt is, hogy a párok mikorra időzítették az esküvőjüket. A legtöbb 2020-as esküvőt a májusi (18%), júliusi (14%), augusztusi (25%) és szeptemberi (14%) hónapra tervezték.
A válaszokból az is kiderült, hogy a párok több mint fele ( 61%) 70 főnél nagyobb létszámmal tervezi az esküvőjét. Így ahhoz, hogy kijelentsük, hogy ezek az esküvők ‘biztonságban’ vannak meg kell várnunk az erről szóló kormányrendeletet. Azaz, ha lehet is majd esküvőzni, akkor azt mekkora létszámmal.
De milyen időpontok jöhetnek szóba B-tervnek és milyen kompromisszumokat hajlandóak kötni a párok ahhoz, hogy olyan legyen a Nagy Nap, mint amilyennek megálmodták?
A párok nagy részének (27%) még nincs konkrét elképzelése arról, hogy mi legyen a következő időpont. Ezt követően a leggyakoribb időpontokat 2020 őszén (szeptember 10%, október 14%, november 4%) illetve a tavaszi és a kora nyári hónapokban (április 4%, május 8,8%, június 5%, július 5%) találjuk. Segítsetek a pároknak, hogy megtalálják a következő időpontot akár még ebben az évben, így nem fognak ütközni a 2021-es nyári esküvőkkel.
A megkérdezett menyasszonyok még a téli esküvők lehetőségét sem zárják ki, hiszen a párok 41%-a akár télen is megtartaná a Nagy Napot, ők is tudják: annak is megvan a maga szépsége.
A másik kardinális pont, hogy melyik napon legyen a Nagy Nap. Mára már bevett hagyomány itthon, hogy az esküvők szombaton vannak. De miért ne lehetne ezen változtatni, miért ne lehetne hétköznap a Nagy Nap? Úgy látszik ebben a menyasszonyok is egyetértenek, hiszen a legtöbbjük (45%) akár hétköznap is tartaná az esküvőjét, ha a kedvenc szolgáltatójuknak már nincs több szombati időpontja. A legnépszerűbb napok a szombat mellett a péntek (55%), a vasárnap (9,7%), a csütörtök (4,8%), de vannak párok (9,5%) akiknek mindegy, hogy melyik napon tartják az esküvőjüket, csak azokkal a szolgáltatókkal legyen akikkel eredetileg is tervezték. Kiderül, hogy csupán 27% ragaszkodik tíz körömmel a szombathoz. Fontos, hogy edukatív tartalmakkal lássátok el az ifjú párokat, hogy ne legyenek fenntartásaik a hétköznapi esküvőkkel kapcsolatban.
Meghívó kérdés
Ha halasztásra kerül sor, akkor fontos, hogy időben értesítsék a párok a szeretteinket. A párok nagy része (55%) már kiküldte az esküvői meghívókat, viszont csak kis részük csináltatná újra a meghívókat inkább elektronikus úton értesítenék a szeretteiket a változásról.
+TIPP: Kezdj el online meghívókat készíteni a párok számára, amit kedvezőbb áron vehetnek igénybe. Ráadásul sokkal környezetkímélőbb is. 🙂
Szolgáltató kérdés
Ez az időszak, mind a párok, mind a szolgáltatók számára nehéz, ezért nagyon fontos az, hogy kompromisszumkészek legyünk. Szerencsére az eddig megkérdezett párok nagy részének sikerült a szolgáltatókkal megbeszélni az elhalasztást kérdését, azonban a többsége még ezt nem tette meg, kivár. Minden párnál vannak olyan szolgáltatások, amikről semmiképp nem mondanának le a Nagy Napon. A legtöbb párnál ilyen a helyszín (69%), a fotós (60%), a ceremóniamester (21%) és a zenekar (46%).
Egy kicsit a gazdasági oldalról
Elsődleges jó hír, hogy a párok nagy részét (79%) nem viselte meg igazán a válság. Megvan a munkahelyük, tudnak dolgozni.
A párok 76%-a nem változtatna az esküvő költségvetésen a kialakult helyzet miatt, és akiknek csökkenteni kell a kiadásokon azok is inkább a létszámot csökkentik de kitartanak az általuk kiválasztott szolgáltató mellett.
+TIPP: Tartsatok online konzultációkat a pároknak, nekik is egy pozitív megerősítés, megnyugtatás lesz nekik és neked is.
Ruha kérdés
A menyasszonyok számára mondhatjuk, hogy az egyik legfontosabb kérdés a ruha. A megkérdezett menyasszonyaink 75%-nak már megvan a ruhája és azon már nem tervez változtatni, ami jó hír lehet a tervezőknek és a ruhaszalonoknak egyaránt. Akinek még nincs meg a ruhája azoknak több, mint a fele bérelni szeretne majd egy ruhaszalonból. Szintén jó hír, hogy Kínából csupán 1% fog ruhát rendelni.
Nászút kérdés
A kialakult helyzet miatt az esküvők mellett a nászutak is ‘veszélybe’ kerültek. A párok nem engednek a mézes hetekből, így ahogy megnyílnak a határok a párok 24%-a tervez nászútra menni egyből, jövőre pedig a párok 42%-a.
Reméljük, hogy a kérdőívünkkel olyan adatokhoz jutottatok, ami majd nagyban megkönnyíti a munkátokat és segít körvonalazni a megoldást. Mi azt tanácsolnánk Nektek, hogy legyetek megértőek a párokkal és próbáljatok velük kompromisszumot kötni, rávezetni őket a hétköznapi vagy akár a téli esküvőkre, így a 2021-es időpontokkal nem fog ütközni. Jó hír, hogy az esküvők 20%-át érinti rosszul eddig a válság, tehát a párok alapvetően nem akarják elhalasztani az esküvőket.
A mi célunk is az, hogy az esküvős szakma a lehető legkevesebb ’kárt’ szenvedje el a kialakult helyzet miatt ezért kérünk Téged, ha hasznos találtad a cikkünket oszd meg, hogy minél több szolgáltatóhoz eljuthasson.